Penta Investments, s.r.o.

Kategorie Česká republika a Slovensko – soukromý sektor
Jak došlo k úniku Skupina Anonymous upozornila na to, že na webu společnosti Penta Investments s.r.o. se nachází životopisy lidí, kteří se ucházeli v této společnosti o zaměstnání. Podle společnosti za to mohla externí firma, která webovou stránku připravila.
Jaké informace unikly Jména, adresy, e-maily, telefonní čísla a celé životopisy téměř 2 200 lidí byly vystaveny na webových stránkách společnosti téměř rok.
Škody, následky Celý případ byl medializován, skupina Anonymous také vyzvala všechny zasažené, aby byla podána skupinová žaloba proti společnosti. Do těchto dní se tak zatím nestalo.
Komentář Pokud jde o externí subjekty, je důležité zajistit bezpečnost tak, aby se podobné případy nestávaly. Systémy DLP jsou schopné řídit přístup k datům a omezit to, kam a kým mohou být přesunuty. V těchto případech hraje důležitou roli také klasifikace dat a nastavení pravidel, které údaje mohou opustit společnost.
Doplňující informace Únik dat zasáhl nejen občany Slovenska, ale také České republiky, Polska a dalších evropských krajin.
Zdroje [1] [2]