Základní informace

Data Leak Awards mají za cíl upozornit na stále rostoucí problematiku úniků dat, nebezpečí s nimi spojených i na možnosti řešení a prevence. Chyby se dějí neustále, ale následky již nemusí.

S mírnou nadsázkou tak udělujeme (anti)ceny těm, jenž se únik informací skutečně stal nebo zaznamenali v této oblasti jiný „výjimečný“ počin. Ocenění jsou udělována jak v České republice, tak i v zahraničí.

Kategorie

Data Leak Awards jsou rozděleny do kategorií dle sektorových i geografických kritérií. Základní ocenění jsou udělovány ve 4 kategoriích:


  • Veřejný sektor v České republice
  • Soukromý sektor v České republice
  • Veřejný sektor v zahraničí
  • Soukromý sektor v zahraničí

Na základě nominací organizátorem vybírá odborná porota finální vítěze, kteří jsou oznámení na slavnostním vyhlášení. Do nominace se mohou dostat firmy, instituce i jednotlivci, kteří v daném období způsobí únik informací.

Porota

Miloš Čermák

novinář a komentátor, pracoval v časopisu Reflex a v deníku Lidové noviny, nyní působí v týdeníku Ekonom. Vyučuje Nová média na katedře žurnalistiky FSV UK. Spoluzaložil firmu Next Big, zabývá se transformaci novinového průmyslu a medii.

Miroslav Čermák

přednáší na odborných konferencích a seminářích, je provozovatelem webu cleverandsmart a autorem knihy "Řízení informačních rizik v praxi" a stovky dalších příspěvků. V oblasti ICT pohybuje od roku 1995, věnuje se výhradně informační bezpečnosti, analýze rizik, bezpečnosti IS a aktuálním trendům a hrozbám.

Ota Čermák

je ředitel partnerského prodeje pro střední Evropu ve společnosti Safetica Technologies. Problematice prevence úniků dat a firemní bezpečnosti se v rámci své pozice věnuje více než 5 let.